MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ - 7.04.2017

Dnia 7 kwietnia 2017 r. byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia. Mieliśmy okazję uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej ulicami Powidza. Wchodząc w ostatni okres przygotowań do świąt Wielkiej Nocy, rozważaliśmy co Pan Jezus wycierpiał od modlitwy w Ogrodzie Oliwnym do ukrzyżowania i śmierci na krzyżu. Wydarzenie było poprzedzone Mszą Świętą, w której uczestniczyli parafianie oraz goście przebywający na terenie Powidza. Droga krzyżowa rozpoczęła się w kościele parafialnym. Następnie ulicami Powidza – ks. infułata Kazimierza Dorszewskiego, Parkiem Powstańców Wielkopolskich, Józefa Bilskiego, promenadą – dotarliśmy pod dom katolicki, gdzie dokonał się ostatni epizod z życia Jezusa Chrystusa – śmierć na krzyżu. Zakończenie nastąpiło w kościele.

Główną rolę odegrał Antoni Kaźmierski, który wcielił się w postać Brata Alberta Chmielowskiego – Patrona Roku 2017. To właśnie on był przewodnikiem duchowym tegorocznej drogi krzyżowej. Wskazywał jak postępować w życiu i dawał cenne rady. Postać Jezusa po raz drugi zaprezentował Robert Czechorowski. Aktorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do przedstawienia Misterium Męki Pańskiej podziękował ksiądz proboszcz Alfred Lewicz.

Główni aktorzy:
Brat Albert Chmielewski – Antoni Kaźmierski
Jezus – Robert Czechorowski
Arcykapłan – Maurycy Chwiłka
Piłat/setnik – Mikołaj Lange
Żołnierze: Mariusz Cierzniak, Karol Kozłowski, Dominik Jurga
Maryja – Julita Jakubowska
Służąca – Julia Krych
Apostołowie: Jakub Trzmiel, Jakub Tocha, Adrian Chmielecki
Szymon z Cyreny – Mikołaj Nawrocki
Barabasz – Paweł Kozłowski
Weronika – Julita Zawierucha