1. Ogłoszenia duszpasterskie

1.      Dziś przeżywamy Niedziele palmową, która rozpoczyna w Kościele obchód Wielkiego tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego.

2.      Na godz. 16,15 zapraszamy dzisiaj na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.      W najbliższy wtorek w ramach spotkań Duszpasterstwa Rodzin zapraszamy na spotkanie małżonków i rodziców. Spotkanie będzie o godz. 18,00 w domu Caritas.

4.      Przygotowując się do Paschy Jezusa zapraszamy na wspólna modlitwę przeżywając Triduum Paschalne:                                                                                                                                                a- Wielki Czwartek -  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,00. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21,00.                                                                      B- Wielki Piątek – Dzień ukrzyżowania i śmierci Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Najświętszej Ofiary. Liturgia tego dnia rozpoczyna się o godz. 18,,0. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do grobu. I adoracja do godz. 21,00. Tego dnia wszystkich obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Na godz. 5,00 zapraszamy na Drogę Krzyżową.                C – Wielka Sobota – dzień ciszy – Pan Jezus przebywa w grobie. Od godz. 8,,00 adoracja przez cały dzień. Na liturgii Wigilii Paschalnej gromadzimy się o godz. 21,30. Składa się na nią – poświęcenie ognia, liturgia słowa i uroczysta msza św. Wigilii paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzścielnych. Przynosimy świece. Po mszy św. procesja rezurekcyjna wokół kościoła w które prosimy by były niesione feretrony, sztandary i baldachim. Panów strażaków prosimy o pomoc przy procesji.                                                                                                           D – Niedziela Zmartwychwstania – Msza św. poprzedzona zostanie procesją rezurekcyjną wokół kościoła o godz. 6,30. Pozostałe msze św. będą o godz. 9,00 i 11,45 Nie ma Maszy św. o go wieczornej.

5.      II Święto msze św. według porządku niedzielnego, Od tego dna Msza św. wieczorna o godz. 19,00.